Tarczyca to organ, który ma ogromne znaczenie w perspektywie wyrażania siebie, swoich emocji, bycia w świecie, dzielenia się sobą, komunikowania różnych rzeczy, bycia sobą prawdziwą.

Chorująca tarczyca pokazuje Ci, że jesteś w sytuacjach, które być może ci nie służą, może bierzesz na siebie zadania, które cię przerastają, a może nie możesz wyrazić siebie, powiedzieć swoim głosem, może chcesz żeby ktoś cię usłyszał i wysłuchał, może nie czujesz się ważna i doceniona.Tak wiele robisz i nie dostajesz wdzięczności

Życie ponad siły w konsekwencji prowadzi do zaburzeń tarczycy.

Wstajesz rano niewyspana, kawa na rozkręcenie. Zaprzyjaźniasz się z cukrowymi pobudzaczami energii, stresująca praca, praca w domu na drugi etat, siedzenie po nocach, nadrabianie zaległości, czas w nocy na odpoczynek po dniu pełnym aktywności. Relaksujesz się, wreszcie masz czas dla siebie: surfujesz po sieci, media społecznościowe, serial na Netflix, lampka wina….

Dajesz z siebie więcej, niż możesz, do czasu…
Pojawiają się stany zapalne, problemy z pracą jelit, zaparcia, nadczynność, niedoczynność, Hashimoto, problemy z pamięcią, koncentracją, senność.
Szukasz pomocy
Lekarz proponuje ci rozwiązanie: tabletki do końca życia

Ty już wiesz, że możesz inaczej:
Możesz wziąć odpowiedzialność za własne życie we własne ręce
Jest inna droga…
Wiele kobiet przeszło tą drogą
Konieczne są zmiany stylu życia, myślenia, odpoczynek, relaks w naturze, spokojne otoczenie, docenianie siebie na co dzień, dystans do tego co mówią inni i co słyszysz w ciągu dnia…

Z perspektywy Ajurwedy problemy z tarczycą to zaburzenia doszy Vata.

Poszukaj holistycznego, całościowego rozwiązania problemu
Otwórz się na bycie w grupie, podziel się swoimi troskami,
Uruchom gardło, uwolnij swoje emocje,
Podziel się obowiązkami z innymi domownikami
Przestań się martwić

Poszukaj pomocy